Excel uygulamaları ve daha verimli bir iş hayatı

Excel Uygulamaları, internet ortamında Excel ile ilgili İngilizce olarak son derece güzel kaynaklar var. İnsanlar bilgilerini, tecrübelerini özgürce paylaşıyorlar ve paylaşanlardan birşey eksilmiyor.

Güzel dilimizdeki paylaşımlar hakkında ileride bunların söylenmesini istediğim için, Türkçe olarak içerik üretmeye 2016 yılında exceluygulamalari adresindeki blog ile başladım.

Artık eski sitede güncelleme yapmayacağım ve tüm yeni içeriği buradan paylaşıyor olacağım.

Excel Uygulamaları blog’umun bence en kıymetli olan ancak en gizli kalan özelliği de ücretsiz yardım bölümüydü. 2016 yılından beri bana e-posta veya iletişim formu aracılığı ile ulaşanlara, Excel ile ilgili sorunlarında çözüme giden yolda eşlik etmeye gayret ediyorum.

Paylaştıkça artan bilgi

Bilginin paylaştıkça arttığına, çözümden çok çözüme giden yol, bu yoldaki bilgi alışverişine önem veriyorum.

Excel ile ilgili tüm formüllerin, tüm işlemlerin resmi açıklamaları Microsoft yardım sayfaları başta olmak üzere internetin her köşesinde mevcut.

Buradaki başlıca amacım programın işlevlerini anlatmak yerine, gerçek hayatta hangi sorunu çözebileceği hakkında bir sohbet başlatmak.

Balık değil, balık tutmak

Mühendis Rehberi sayfamın bu bölümünde Excel ve ofis programları ile ilgili paylaşımlar yer alacak. Gerçek hayattan örneklere, gerçek sorunların çözümüne dair paylaşımlara yer vermeye devam edeceğim.

İlk içerik, ilk video

Yeni adresimde ilk paylaşımımı LET fonksiyonu ile ilgili video ile başlattım.

Umarım faydalı bulursunuz.